Yangiliklar
Hakamlar
Nazoratchilar
UZFHM
Media
Statistika
Hakamlar qo'mitasi
Ekspertlar komissiyasi
Tahliliy komissiya
Hujjatlar
Aloqa
VAR

YANGILIKLAR


O‘zbekiston kubogi. 3-tur rasmiylari bilan tanishing
24.04.24

Joriy yilning 26-aprel kuni O‘zbekiston kubogi guruh bosqichi 3-tur bellashuvlariga start beriladi. Quyida ushbu uchrashuvlarda ishlaydigan hakamlar ro‘yxati bilan tanishing.

 

A guruhi

 

“Sho‘rtan” – “Qiziriq”
28-aprel, shanba. 17:00. “G‘uzor Markaziy” stadioni


Bosh hakam: To‘rabek Suyunov
Yordamchi hakamlar: Shohnur Yo‘ldoshev, Akmal G‘iyosov
Zaxira hakami: Nayim Qosimov
Nazoratchi: Ravil Shayaxmitov
Komissar: Oybek Davletmurodov


“Bunyodkor” – “Jayxun”
28-aprel, shanba. 17:00. “Bunyodkor” stadioni

 

Bosh hakam: Olim To‘ychiboyev
Yordamchi hakamlar: Ruslan Samandarov, Islom Nosirov
Zaxira hakami: Nikita Mustafin
Nazoratchi: Oleg Dachev
Komissar: Sherzod Rajabov



B guruhi

“Aral” – “Namangan FA”
29-aprel, dushanba. 17:30

 

Bosh hakam: Turg‘un Jumaboyev
Yordamchi hakamlar: Dilshod Jumaniyozov, Quvondiq Duschanov
Zaxira hakami: Yerlan Nurjanov 
Nazoratchi: Olimboy Davletov
Komissar: Farrux Xudoyorov



“Xorazm” – “Sementchi”
29-aprel, dushanba. 17:30

 

Bosh hakam: Dauletbay Amanbayev
Yordamchi hakamlar: Farrux Ashirbayev, Jetker Kayipnazarov
Zaxira hakami: Muhammadali Baxtiyorov
Nazoratchi: Is’hoq Ibrohimov
Komissar: Feruz G‘aniyev



D guruhi

 

“Olimpik MobiUZ” – “Zomin”
27-aprel, shanba. 16:30.

 

Bosh hakam: Farux Yansupov
Yordamchi hakamlar: Husan Xudoyberdiyev, Aziz Karimov
Zaxira hakami: Sardor Ismatullayev
Nazoratchi: Timur Galeyev
Komissar: Shahzod Xolboyev



“Lokomotiv” – “Qizilqum”
27-aprel, shanba. 16:30. “Lokomotiv” stadioni.

 

Bosh hakam: Rahimbek Karimov
Yordamchi hakamlar: Sardor Hakimov, Jasur Tursunboyev
Zaxira hakami: Shavkat Nasibullayev
VAR: Aziz Asimov
AVAR: Rishat Nugmanov
Nazoratchi: Valentin Kovalenko
Komissar: Zohirjon Akramxonov



E guruhi

“Surxon” – “Lokomotiv-BFK”
28-aprel, yakshanba. 17:30. “Paxtakor” stadioni.

 

Bosh hakam: Akobirxo‘ja Shukurullayev
Yordamchi hakamlar: Anvar Marajabov, Ziyodullo Abdurahmonov
Zaxira hakami: Sanjar Nazarov
Nazoratchi: Marat Ismoilov
Komissar: Mansur Sarimsoqov



“Olimpik” – “Chig‘atoy”
28-aprel, yakshanba. 17:30. “JAR” stadioni

 

Bosh hakam: Rustam Choriyev
Yordamchi hakamlar: Elnur Doniyorov, Artyom Kalinin
Zaxira hakami: Rahimbek Karimov
Nazoratchi: Aleksandr Popov
Komissar: Vladimir Nazarov



F guruhi

 

“Mash’al” – “Qoraqalpog‘iston FA”
29-aprel, dushanba. 18:00. “Bahrom Vafoyev” stadioni

 

Bosh hakam: Doston Rahmonov
Yordamchi hakamlar: Alisher Rahimqulov, Sardor Umrzoqov
Zaxira hakami: Ravshan Abduvohidov
Nazoratchi: Rustam Bobomurodov
Komissar: Oybek Davletmurodov



OKMK – “Buxoro”
29-aprel, dushanba. 18:00. OKMK SM

 

Bosh hakam: Shavkat Nasibullayev
Yordamchi hakamlar: Avaz Abdullayev, Oybek Kalaxo‘jayev
Zaxira hakami: Abdurashid Xudoyberganov
VAR: Rahimbek Karimov
AVAR: Husan Xudoyberdiyev
Nazoratchi: Bobur Haydarov
Komissar: Oybek Yunusov



G guruhi

 

“Do‘stlik” – “Sirdaryo FA”
26-aprel, juma. 16:30. “Lokomotiv” stadioni.

 

Bosh hakam: Sardor Ismatullayev
Yordamchi hakamlar: Aleksandr Sidorov, Shohrux Maqsudov
Zaxira hakami: Jaloliddin Husnitdinov
Nazoratchi: Ma’mur Saidqosimov
Komissar: Oybek Yunusov



“Neftchi” – “Metallurg”
26-aprel, juma. 16:30. “Istiqlol” stadioni

 

Bosh hakam: Ibrohim Ismoilov
Yordamchi hakamlar: Anvar Marajabov, Ziyodullo Abdurahmonov
Zaxira hakami: Olim To‘ychiboyev
Nazoratchi: Timur Abdullayev
Komissar: Mansur Sarimsoqov



H guruhi

 

“Andijon” – “Nasaf”
28-aprel, yakshanba. 18:00. “Bobur arena”

 

Bosh hakam: G‘ayrat Jo‘rayev
Yordamchi hakamlar: Islom Azimov, Sherzod A’zamov
Zaxira hakami: Xushnud Suyunboyev
VAR: Ibrohim Ismoilov
AVAR: Baxtiyorxo‘ja Shavkatov
Nazoratchi: Baxtiyor Namozov
Komissar: Bekzod Aripov



“Dinamo” – “Navbahor”
28-aprel, yakshanba. 18:00. “So‘g‘diyona Markaziy” stadioni

 

Bosh hakam: Abdurashid Xudoyberganov
Yordamchi hakamlar: Husniddin Shodmonov, Shavkat Rahmatov
Zaxira hakami: Doston Rahmonov
VAR: Ahrol Risqullayev
AVAR: Ravshan Abduvohidov
Nazoratchi: Konstantin Smirnov
Komissar: Jahongir Rahmatullayev



I guruhi

 

“Paxtakor” – “So‘g‘diyona”
26-aprel, juma. 16:30. “Paxtakor” stadioni.

 

Bosh hakam: Ilgiz Tantashev
Yordamchi hakamlar: Andrey Tsapenko, Timur Gaynullin
Zaxira hakami: Akobirxo‘ja Shukurullayev
VAR: Abdurashid Xudoyberganov
AVAR: Amir Galeyev
Nazoratchi: Baxtiyor Tog‘ayev
Komissar: Zohirjon Akramxonov



“Jizzax” – “Qo‘qon-1912”
26-aprel, juma. 16:30.

 

Bosh hakam: Ravshan Abduvohidov
Yordamchi hakamlar: Zufar Eliboyev, Farhod Usmonov
Zaxira hakami: Shohrux Qayumov
Nazoratchi: Nabijon Ro‘zimov
Komissar: Vladimir Nazarov.

O‘zbekiston kubogi, nimchorak final: Bahsli vaziyatlar yuzasidan ekspert-hakamlar komissiyasi xulosasi
Iyun oyining eng yaxshi hakami bo‘lish uchun nomzodlar ma'lum
Superliga: 13-tur va 5-turdan qoldirilgan o'yinlardagi bahsli vaziyatlar yuzasidan Ekspert-hakamlar komissiyasi xulosasi
O'zbekiston kubogi. Nimchorak final uchrashuvlarida ishlaydigan rasmiylar bilan tanishing
"Neftchi" va "Paxtakor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda 23 sariq, 2 qizil kartochka ko'rsatilgan
"Nasaf" va "Navbahor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda kimlar bosh hakamlik qilgan?
"Neftchi" va "Lokomotiv" ishtirokida o'tkazilgan so'nggi 4 ta uchrashuvda kimlar bosh hakam bo'lgan?
"Paxtakor" va "Bunyodkor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda kimlar bosh hakamlik qilgan?