Yangiliklar
Hakamlar
Nazoratchilar
UZFHM
Media
Statistika
Hakamlar qo'mitasi
Ekspertlar komissiyasi
Tahliliy komissiya
Hujjatlar
Aloqa
VAR

YANGILIKLAR


O‘zbekiston kubogi. 2-tur rasmiylari bilan tanishing
18.04.24

Joriy yilning 19-aprel kuni O‘zbekiston kubogi guruh bosqichi 2-tur bellashuvlariga start beriladi. Ularning 3 tasida VAR xizmatidan foydalanish rejalashtirilgan. Quyida ushbu uchrashuvlarda ishlaydigan hakamlar ro‘yxati bilan tanishing.

 

A guruhi

 

“Qiziriq” – “Bunyodkor”
21-aprel, yakshanba. 16:30. “Bunyodkor” stadioni.


Bosh hakam: Xushnud Suyunboyev
Yordamchi hakamlar: Sardor Hakimov, Jasur Tursunboyev
Zaxira hakami: Abdurashid Xudoyberganov
Nazoratchi: Bobur Haydarov
Komissar: Mansur Sarimsoqov


“Sho‘rtan” – “Jayxun”
21-aprel, yakshanba. 17:30. “G‘uzor Markaziy” stadioni

 

Bosh hakam: Rustam Choriyev
Yordamchi hakamlar: Dilshod Jumaniyozov, Quvondiq Duschanov
Zaxira hakami: Nayim Qosimov
Nazoratchi: Dmitriy Roman
Komissar: Jahongir Rahmatullayev

 

B guruhi

 

“Namangan FA” – “Xorazm”
22-aprel, dushanba. 16:00

 

Bosh hakam: Farux Yansupov
Yordamchi hakamlar: Anvar Marajabov, Ziyodullo Abdurahmonov
Zaxira hakami: Alisher Abduvohidov
Nazoratchi: Shuhrat Hakimov
Komissar: Shohrux Said

 

“Aral” – “Sementchi”
26-aprel, juma. 16:30

 

Bosh hakam: Nayim Qosimov
Yordamchi hakamlar: Ruslan Samandarov, Akmal G‘iyosov
Zaxira hakami: Dauletbay Amanbayev
Nazoratchi: Abdurahmon Kuldashev
Komissar: Shohrux Said

 

D guruhi

 

“Zomin” – “Qizilqum”
20-aprel, shanba. 16:00. “Zomin” stadioni

 

Bosh hakam: To‘rabek Suyunov
Yordamchi hakamlar: Zufar Eliboyev, Farhod Usmonov
Zaxira hakami: Shohrux Qayumov
Nazoratchi: Baxtiyor Namozov
Komissar: Feruz G‘aniyev

 

“Olimpik MobiUZ” – “Lokomotiv”
20-aprel, juma. 16:30. “Do‘stlik” stadioni.

 

Bosh hakam: G‘ayrat Jo‘rayev
Yordamchi hakamlar: Rasuljon Fozilov, Maksim Nexochin
Zaxira hakami: Rahimbek Karimov
Nazoratchi: Oleg Dachev
Komissar: Sherzod Rajabov

 

E guruhi

 

“Chig‘atoy” – “Surxon”
20-aprel, shanba. 16:00. OKMK SM

 

Bosh hakam: Olim To‘ychiboyev
Yordamchi hakamlar: Shohrux A'zamov, Islom Nosirov

Zaxira hakami: Sardor Ismatullayev
Nazoratchi: Igor Xudoydatov
Komissar: Davron Ibrohimov

 

“Olimpik” – “Lokomotiv-BFK”
20-aprel, shanba. 16:30. “JAR” stadioni

 

Bosh hakam: Abdurashid Xudoyberganov
Yordamchi hakamlar: Islom Azimov, Sherzod A'zamov
Zaxira hakami: Shavkat Nasibullayev
Nazoratchi: Andrey Klepikov
Komissar: Rustam Zuparov

 

F guruhi

 

“Qoraqalpog‘iston FA” – OKMK
22-aprel, dushanba. 16:30. OKMK SM

 

Bosh hakam: Ravshan Abduvohidov
Yordamchi hakamlar: Elnur Doniyorov, Artyom Kalinin
Zaxira hakami: Sultonmurod Abdurahmonov
Nazoratchi: Konstantin Smirnov
Komissar: Bekzod Aripov

 

Mash’al” – “Buxoro”
22-aprel, seshanba. 18:30. “Bahrom Vafoyev” stadioni

 

Bosh hakam: Sardor Ismatullayev
Yordamchi hakamlar: Amir Galeyev, Daniil Yatsenko
Zaxira hakami: Nayim Qosimov
Nazoratchi: Zokir Qodirov
Komissar: Jahongir Rahmatullayev

 

G guruhi

 

“Sirdaryo FA” – “Neftchi”
19-aprel, juma. 16:00. “Yangiyer” stadioni.

 

Bosh hakam: Sultonmurod Abdurahmonov
Yordamchi hakamlar: Mahmud Turdiyev, Feruz Dostonv
Zaxira hakami: To‘rabek Suyunov
Nazoratchi: Valentin Kovalenko
Komissar: Vladimir Nazarov

 

“Do‘stlik” – “Metallurg”
19-aprel, juma. 16:30. “Lokomotiv” stadioni.

 

Bosh hakam: Shavkat Nasibullayev
Yordamchi hakamlar: Avaz Abdullayev, Oybek Kalaxo‘jayev
Zaxira hakami: Sanjar Nazarov
Nazoratchi: Aleksandr Popov
Komissar: Qudrat Madraimov

 

H guruhi

 

“Navbahor” – “Andijon”
21-aprel, yakshanba. 16:30. “Markaziy” stadioni.

 

Bosh hakam: Akobirxo‘ja Shukurullayev
Yordamchi hakamlar: Aleksandr Sidorov, Shohrux Maqsudov
Zaxira hakami: G‘ayrat Jo‘rayev

VAR hakami: Aziz Asimov

AVAR hakami: Shohrux A'zamov
Nazoratchi: Baxtiyor Tog‘ayev
Komissar: Shohrux Said

 

“Dinamo” – “Nasaf”
21-aprel, yakshanba. 16:30. “So‘g‘diyona Markaziy” stadioni

 

Bosh hakam: Ilgiz Tantashev
Yordamchi hakamlar: Andrey Tsapenko, Timur Gaynullin
Zaxira hakami: Doston Rahmonov

VAR hakami: Ahrol Risqullayev

AVAR hakami: Avaz Abdullayev
Nazoratchi: Jahongir Saidov
Komissar: Diyor Xotamqulov

 

I guruhi

 

“Paxtakor” – “Qo‘qon-1912”
19-aprel, juma. 16:30. “Paxtakor” stadioni.

 

Bosh hakam: Rahimbek Karimov
Yordamchi hakamlar: Baxtiyorxo‘ja Shavkatov, Shohnur Yo‘ldoshev
Zaxira hakami: Farux Yansupov

VAR hakami: Akobirxo‘ja Shukurullayev

AVAR hakami: Amir Galeyev
Nazoratchi: Marat Ismoilov
Komissar: Jamshid Imomov

 

“So‘g‘diyona” – “Jizzax”
19-aprel, juma. 18:00. “So‘g‘diyona Markaziy” stadioni

 

Bosh hakam: Doston Rahmonov
Yordamchi hakamlar: Alisher Rahimqulov, Sardor Umrzoqov
Zaxira hakami: Shohrux Qayumov
Nazoratchi: Ma'mur Saidqosimov
Komissar: Feruz G‘aniyev.

O‘zbekiston kubogi, nimchorak final: Bahsli vaziyatlar yuzasidan ekspert-hakamlar komissiyasi xulosasi
Iyun oyining eng yaxshi hakami bo‘lish uchun nomzodlar ma'lum
Superliga: 13-tur va 5-turdan qoldirilgan o'yinlardagi bahsli vaziyatlar yuzasidan Ekspert-hakamlar komissiyasi xulosasi
O'zbekiston kubogi. Nimchorak final uchrashuvlarida ishlaydigan rasmiylar bilan tanishing
"Neftchi" va "Paxtakor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda 23 sariq, 2 qizil kartochka ko'rsatilgan
"Nasaf" va "Navbahor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda kimlar bosh hakamlik qilgan?
"Neftchi" va "Lokomotiv" ishtirokida o'tkazilgan so'nggi 4 ta uchrashuvda kimlar bosh hakam bo'lgan?
"Paxtakor" va "Bunyodkor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda kimlar bosh hakamlik qilgan?