Yangiliklar
Hakamlar
Nazoratchilar
UZFHM
Media
Statistika
Hakamlar qo'mitasi
Ekspertlar komissiyasi
Tahliliy komissiya
Hujjatlar
Aloqa
VAR

YANGILIKLAR


O‘zbekiston kubogi. 1-tur rasmiylari bilan tanishing
09.04.24

Joriy yilning 12-aprel kuni O‘zbekiston kubogi guruh bosqichi 1-tur bellashuvlariga start beriladi. Quyida ushbu uchrashuvlarda ishlaydigan hakamlar ro‘yxati bilan tanishing.

 

A guruhi

 

“Jayxun” – “Qiziriq”
14-aprel, yakshanba. 16:30


Bosh hakam: Nayim Qosimov
Yordamchi hakamlar: Farhod Usmonov, Artyom Kalinin
Zaxira hakami: Yerlan Nurjanov
Nazoratchi: Timur Galeyev
Komissar: Vladimir Nazarov


“Bunyodkor” – “Sho‘rtan”
14-aprel, yakshanba. 19:15. “Bunyodkor” stadioni

 

Bosh hakam: Sardor Ismatullayev
Yordamchi hakamlar: Mahmud Turdiyev, Feruz Dostonov
Zaxira hakami: Nikita Mustafin
Nazoratchi: Ma’mur Saidqosimov
Komissar: Farrux Xudoyorov



B guruhi

“Sementchi” – “Namangan FA”
15-aprel, dushanba. 15:30

 

Bosh hakam: Xushnud Suyunboyev
Yordamchi hakamlar: Abdulhamid Abdurayimov, Farrux Bekmurodov
Zaxira hakami: Olim To‘ychiboyev
Nazoratchi: Andrey Tambovsev
Komissar: Davron Ibrohimov



“Xorazm” – “Aral”
15-aprel, dushanba. 17:15

 

Bosh hakam: Sultonmurod Abdurahmonov
Yordamchi hakamlar: Husniddin Shodmonov, Shavkat Rahmatov
Zaxira hakami: Turg‘un Jumaboyev
Nazoratchi: Timur Galeyev
Komissar: Vladimir Nazarov



D guruhi

 

“Lokomotiv” – “Zomin”
13-aprel, shanba. 17:00. “Lokomotiv” stadioni

 

Bosh hakam: Ibrohim Ismoilov
Yordamchi hakamlar: Shohrux A’zamov, Shohrux Maqsudov
Zaxira hakami: Rahimbek Karimov
Nazoratchi: Aleksandr Popov
Komissar: Rustam Zuparov



“Olimpik MobiUZ” – “Qizilqum”
12-aprel, juma. 16:00.

 

Bosh hakam: Doston Rahmonov
Yordamchi hakamlar: Dilshod Jumaniyozov, Atham Sunnatov
Zaxira hakami: Sardor Ismatullayev
Nazoratchi: Bobur Haydarov
Komissar: Jahongir Rahmatullayev



E guruhi

“Lokomotiv-BFK” – “Chig‘atoy”
13-aprel, shanba. 15:00.

 

Bosh hakam: Akmal Rahimov
Yordamchi hakamlar: Jasur Tursunboyev, Aziz Karimov
Zaxira hakami: Sultonmurod Abdurahmonov
Nazoratchi: Baxtiyor Namozov
Komissar: Oybek Davletmurodov



“Surxon” – “Olimpik”
13-aprel, shanba. 16:00. “Paxtakor” stadioni

 

Bosh hakam: Olim To‘ychiboyev
Yordamchi hakamlar: Avaz Abdullayev, Husan Xudoyberdiyev
Zaxira hakami: Sanjar Nazarov
Nazoratchi: Oleg Dachev
Komissar: Jamshid Imomov



F guruhi

 

OKMK – “Mash’al”
15-aprel, dushanba. 18:30. OKMK SM

 

Bosh hakam: Rustam Choriyev
Yordamchi hakamlar: Ruslan Samandarov, Shohnur Yo‘ldoshev
Zaxira hakami: Farux Yansupov
Nazoratchi: Marat Ismoilov
Komissar: Shohrux Said



“Buxoro” – “Qoraqalpog‘iston FA”
16-aprel, seshanba. 16:30. “Bunyodkor” stadioni

 

Bosh hakam: Abdurashid Xudoyberganov
Yordamchi hakamlar: Aleksandr Sidorov, Oybek Kalaxo‘jayev
Zaxira hakami: Shavkat Nasibullayev
Nazoratchi: Baxtiyor Tog‘ayev
Komissar: Shahzod Xolboyev



G guruhi

 

“Metallurg” – “Sirdaryo FA”
12-aprel, juma. 15:00. OKMK SM

 

Bosh hakam: Ravshan Abduvohidov
Yordamchi hakamlar: Elnur Doniyorov, Zufar Eliboyev
Zaxira hakami: Ma’murjon Ilhomov
Nazoratchi: Nabijon Ro‘zimov
Komissar: Feruz G‘aniyev



“Neftchi” – “Do‘stlik”
12-aprel, juma. 18:30. “Istiqlol” stadioni

 

Bosh hakam: Rahimbek Karimov
Yordamchi hakamlar: Islom Azimov, Islom Nosirov
Zaxira hakami: G‘ayrat Jo‘rayev
Nazoratchi: Jahongir Saidov
Komissar: Davron Ibrohimov



H guruhi

 

“Andijon” – “Dinamo”
13-aprel, shanba. 18:30. “Bobur arena”

 

Bosh hakam: Shavkat Nasibullayev
Yordamchi hakamlar: Ruslan Serazitdinov, Baxtiyorxo‘ja Shavkatov
Zaxira hakami: Xushnud Suyunboyev
Nazoratchi: Valentin Kovalenko
Komissar: Davron Ibrohimov



“Nasaf” – “Navbahor”
14-aprel, yakshanba. 17:00. “Markaziy” stadioni

 

Bosh hakam: Temur To‘xtasinov
Yordamchi hakamlar: Anvar Marajabov, Ziyodullo Abdurahmonov
Zaxira hakami: Ravshan Abduvohidov
Nazoratchi: Timur Abdullayev
Komissar: Bekzod Aripov



I guruhi

 

“Jizzax” – “Paxtakor”
12-aprel, juma. 15:00. 

 

Bosh hakam: To‘rabek Suyunov
Yordamchi hakamlar: Sardor Hakimov, Akmal G‘iyosov
Zaxira hakami: Shohrux Qayumov
Nazoratchi: Konstantin Smirnov
Komissar: Diyor Xotamqulov



“Qo‘qon-1912” – “So‘g‘diyona”
14-aprel, yakshanba. 17:00. “Istiqlol” stadioni

 

Bosh hakam: G‘ayrat Jo‘rayev
Yordamchi hakamlar: Rasuljon Fozilov, Maksim Nexochin
Zaxira hakami: Olim To‘ychiboyev
Nazoratchi: Mo‘minjon Majidov
Komissar: Davron Ibrohimov.

O‘zbekiston kubogi, nimchorak final: Bahsli vaziyatlar yuzasidan ekspert-hakamlar komissiyasi xulosasi
Iyun oyining eng yaxshi hakami bo‘lish uchun nomzodlar ma'lum
Superliga: 13-tur va 5-turdan qoldirilgan o'yinlardagi bahsli vaziyatlar yuzasidan Ekspert-hakamlar komissiyasi xulosasi
O'zbekiston kubogi. Nimchorak final uchrashuvlarida ishlaydigan rasmiylar bilan tanishing
"Neftchi" va "Paxtakor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda 23 sariq, 2 qizil kartochka ko'rsatilgan
"Nasaf" va "Navbahor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda kimlar bosh hakamlik qilgan?
"Neftchi" va "Lokomotiv" ishtirokida o'tkazilgan so'nggi 4 ta uchrashuvda kimlar bosh hakam bo'lgan?
"Paxtakor" va "Bunyodkor" jamoalari ishtirokidagi so'nggi 5 uchrashuvda kimlar bosh hakamlik qilgan?